Vozidlo najelo do výmolu a nemohlo ven. Jak Deníku sdělila policejní mluvčí Věra Mžiková, bylo nutné zastavit vlaky a třeboňští hasiči kamion přijeli vyprostit. V 10 hodin byl přejezd již průjezdný. 

Nebyla to ale jednoduchá práce. „Vyproštění pomocí navijáku nebylo úspěšné, proto jsme si vyžádali pomoc od našich kolegů drážních hasičů s vyprošťovacím automobilem," přiblížila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Další nehody na jihočeských přejezdech ZDE

Na Suchdolsku je to již třetí případ v krátké době, kdy auto v kolejišti zastavilo dopravu na železnici. Minulý týden - 7. prosince policie dostala v 19.48 hodin oznámení, že v kolejích ve Dvorech nad Lužnicí zůstalo odstavené auto bez řidiče. Vozidlo vyprostili hasiči. Podle Věry Mžikové policisté řidiče dopátrali a vše s ním řeší v rovině přestupku.

Na železničním přejezdu u Cepu na hlavním tahu z Třeboně na Suchdol 24. listopadu 2023 havaroval kamion.
Kamion si ustlal v kolejišti na hlavním tahu z Třeboně na Suchdol

V listopadu řidič soupravy nezvládl zatáčku před přejezdem u Cepu a skončil podél kolejí. Odstraňování následků nehody trvalo do druhého dne.

Bohužel, o víkendu se na na jihu Čech stala i tragická nehoda na přejezdu, a to ve Smetanově Lhotě na Písecku. Zde podle policie řidič citroenu pravděpodobně nerespektoval výstražné znamení a vjel na koleje zrovna v okamžiku, kdy tudy projížděl rychlík ve směru z Čimelic na České Budějovice. Zraněním na místě podlehl.