Sanitka, budějovická nemocnice a po uzdravení za mříže. To je scénář, který čeká dvaapadesátiletého motorkáře, kterého ve čtvrtek 17. srpna 2023 odpoledne chtěli na dačickém náměstí Republiky zkontrolovat místní policisté. Děj ale nabral dramatické obrátky.

Zastavit na pokyn hlídky řidič motocyklu Gilera Nexus 500 rozhodně nehodlal a rozhodl se policii ujet. Muži zákona se za nám okamžitě po silnici na Kostelní Vydří rozjeli také. „Na výzvy k zastavení pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a snažil se hlídce ztratit z dohledu," popisuje chování motorkáře policejní mluvčí Věra Mžiková.

Mladý muž měl obrovské štěstí, ze střetu s kombajnem si odnesl jen pár šrámů a zničené tričko.
Hradecký Drápalík z Vesničky střediskové, kombajn mu udělal jen pár šrámů

Dlouho ale neunikal. „Na komunikaci vedoucí ke karmelitánskému klášteru na horizontu před označníkem obce nezvládl řízení a s motocyklem havaroval. Policisté muži ihned poskytli první pomoc a přivolali lékařskou pomoc. Poté jej ztotožnili a zjistili důvod, proč před policisty ujížděl. Na jeho osobu byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na přítomnost omamných látek odmítl," líčí nepříjemný konec honičky.

Ta bude mít pro uprchlíka dohru v českobudějovické nemocnici, kam byl převezen k ošetření. „Odtud poputuje do věznice," uzavírá Věra Mžiková.