A jak ukázalo řidičům na Jindřichohradecku čtvrteční počasí, zima se asi hned tak nevzdá a může zaskočit kdykoli.

O nutnosti zimních pneumatik svědčí i dopravní nehoda z 13. ledna."Tehdy krátce před jedenáctou hodinou, za hustého sněžení, jel řidič – senior – s osobním vozidlem tovární značky Ford mezi Blažejovem a Dvorečkem. Nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a při projíždění levotočivou zatáčkou auto dostalo smyk, vjelo do protisměru, kde narazilo do vzrostlého stromu," popsal policejní mluvčí Milan Bajcura. Následky jsou varující. Při nehodě utrpěl řidič zranění v oblasti hlavy, hrudníku a levé nohy. Těžší zranění však utrpěla jeho spolujezdkyně – zlomeninu krčního obratle, žeber a klíční kosti s předpokládanou dobou léčení několika měsíců.
 
Na místo byl kromě vozidla Zdravotnické záchranné služby vyslán i vrtulník Letecké zdravotnické záchranné služby, který spolucestující transportoval do nemocnice.
 
"Dopravní policisté při ohledání vozidla zjistili, že měl řidič tak ojeté pneumatiky, že nebylo možné se udržet na kluzké vozovce, dezén místy zcela chyběl," zdůraznil Bajcura.  Řidič tak svým jednáním porušil ustanovení zákona, kde je dána  povinnost mít od 1. listopadu do 31. března zimní pneumatiky s nejméně 4 mm vzorkem, při stavu, že se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza.
 
Počátkem února zahájili policisté úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve středu 7. března byla věc podle Bajcury odložena, neboť spolucestující nedala souhlas k trestnímu stíhání.