Podle Anny Drdové, tiskové mluvčí policie z Českých Budějovic, muž jedoucí na motorce se střetl se škodou Octávia jedoucí od Jindřichova Hradce a to tak, že narazil do levého boku automobilu. Motocykl se v ten okamžik stal neovladatelný a po chvíli jízdy narazil ještě do stromu. Muž sedící na stroji, byl vymrštěn do vzduchu a dopadl čtyřicet metrů od místa střetu.

S velmi těžkým zraněním, byl okamžitě převezen rychlou leteckou záchrannou službou do Brna. V nemocnici však svým zraněním podlehl.


Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kamenice nad Lipou a jednotka dobrovolných hasičů ze Žirovnice, dále policie z dopravního inspektorátu v Pelhřimově a záchranná služba kraje Vysočina.

Muž řídící vozidlo Škoda Octavia, se kterým se motocykl střetl, vyvázl z karambolu s drobnými oděrkami.

Zasahující hasiči provedli zajištění havarovaných vozidel proti požáru a úniku provozních kapalin a napomohli s naložením havarovaných vozidel na odtah.

Kdo za nehodu skutečně nese vinu, to je nyní předmětem vyšetřování.

V úterý se stala na Pelhřimovsku ještě jedna dopravní nehoda. Řidiči jedoucímu ve směru od Ondřejova na Myslotín se za jízdy odpojil přívěsný vozík. Ten ho před jízdou pořádně nezajistil. Při jízdě v mírném klesání se vozík odpojil a vyjel do protisměru. Tam narazil do protijedoucí nákladní soupravy, která jej zničila. Zraněn nebyl nikdo, ale hmotná škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun.