„Nehoda se stala u Pluhova Ždáru ve směru na Studnici. Záchranná hasičská jednotka vyjížděla ve 4.51. Když dorazila na místo, byla už tam záchranná lékařská služba, ale bohužel už nemohla řidiči pomoci,“ uvedl operační technik hasičů Martin Helcl.

„Nehoda se stala ráno ve 4.40 hodin u Pluhova Ždáru ve směru na Studnici. Příčinou bylo zřejmě nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky a meteorologickým podmínkám,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Macner.

Podle jeho slov totiž byla velká mlha a mokrá silnice, takže pravděpodobně řidič, který byl v autě sám, dostal smyk, vyjel s autem mimo vozovku, vozidlo narazio do stromu a muž na místě zemřel.

„Záchranná hasičská jednotka vyjížděla ve 4.51. Když dorazila na místo, byla už tam záchranná lékařská služba, ale bohužel už nemohla řidiči pomoci,“ uvedl operační technik hasičů Martin Helcl.

Smutné je i to, že na stejném místě je již křížek, který připomíná již jeden vyhaslý život.

Konec roku byl na Jindřichohradecku jinak podle policie klidný, bez dalších vážných nehod a bez požárů.

Městská policie

Jako poměrně spořádané hodnotí oslavy konce roku na Jindřichohradecku také městští strážníci. Odpalování petard nechybělo ani tentokrát, ale obešlo se bez incidentů.

„Silvestrovské oslavy se uskutečnily v poměrně rozumném duchu. Kolem jedenácté hodiny začali lidé odpalovat petardy a dělobuchy, takže se někde spustily alarmy centrální ochrany domů a rozhoukala se některá auta, ale to už je silvestrovská klasika,“ uvedl strážník jindřichohradecké městské policie Petr Čermák. Asi půl hodiny před půlnocí podle jeho slov zaplnilo několik desítek lidí náměstí. Tam pak odpalovali zábavnou pyrotechniku, ale vše bez nutného zásahu policistů. Lidé se podle Čermáka rozcházeli až neočekávaně poměrně klidně i z hospod.

„Vyjížděli jsme jen k partnerskému konfliktu. Bývalý partner se totiž nechal dovézt taxíkem z Jihlavy do Jindřichova Hradce, kde se snažil dostat do bytu své bývalé partnerky tím, že se jí snažil vykopnout dveře. Ale skončilo to jen poškozenými dveřmi a nezaplaceným taxíkem,“ dodal Petr Čermák.

Ani v Třeboni se podle operátorky městské policie Věry Fišerové nic závažného nepřihodilo: „Na náměstí se veselilo kolem pěti set lidí, odpalovali petardy a rachejtle, ale nemuseli jsme nikde zasahovat. Jen nám lidé přinesli batohy a doklady, které někteří v zápalu oslav ztratili, ale to se stává docela běžně.“

V Dačicích o poslední noci loňského roku zahalila město mlha a lidem se zřejmě nechtělo příliš do ulic. Podle strážníka tamní městské policie Karla Trojana se nic mimořádného nepřihodilo ani u nich.

Porodnice

Na první narozené miminko roku z Jindřichohradecka si ještě musí personál porodního sálu jindřichohradecké nemocnice ještě počkat. Jako poslední se v minulém roce narodil 30. prosince Jakub Květoň.