Bez řidičského oprávnění a ještě v autě spolubydlícího narazil do stromu

Na silnici z Lipky do Vimperka nezvládl v neděli odpoledne mladý muž řízení osobního automobilu renault a narazil do stromu. Na vině byla vysoká rychlost, v pravotočivé zatáčce dostal smyk a pravým bokem skončil ve stromě.

V péči lékařů

„Při nehodě se mladý řidič zranil, z místa nehody byl proto převezen do nemocnice. Orientační dechová zkouška nebyla provedena vzhledem k jeho zraněním na místě, ale až v nemocnici. Ukázalo se, že je pozitivní, v dechu řidiče bylo naměřeno 0,95 promile alkoholu. Proto mu byla navíc odebrána i žilní krev,“ informoval vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.

Bez oprávnění

To je však jen první z porušení zákona, které mladík v jednom večeru zvládl.

Následně totiž policisté zjistili, že není držitelem žádného řidičského oprávnění. „A následovalo další překvapivé zjištění. Když totiž policisté kontaktovali majitele havarovaného osobního vozidla, v němž mladý muž havaroval, zjistili, že si jej vzal bez dovolení svého spolubydlícího. Ten vypověděl, že klíče od auta měl na pokoji ubytovny volně položené na stole. Zde si je muž vzal a majiteli auta nic neřekl,“ poznamenal Martin Grožaj.

V tuto chvíli je proto mladý řidič podezřelý z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a trestného činu neoprávněného užívání cizí věci. Je možné, že mu bude navíc sděleno i obvinění ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla pod vlivem návykových látek. Záleží na tom, co prokáže rozbor odebrané krve.