„Na rovném úseku, po projetí levotočivé zatáčky osm set metrů před obcí Majdalena, pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy a na mokré vozovce dostala smyk. Vyjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do dvou vzrostlých stromů. Po dopravní nehodě zůstalo vozidlo na pravém boku. Řidička byla po přeříznutí bezpečnostních pásů vyproštěna z auta. Utrpěla lehké zranění, se kterým byla sanitkou převezena do nemocnice v Českých Budějovicích,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Na místo dopravní nehody se ihned dostavila hlídka policistů ze suchdolského obvodního oddělení i dopravní policisté z Jindřichova Hradce. Suchdolští policisté řidičku podrobili dechové zkoušce, která byla pozitivní na přítomnost alkoholu.

„Poprvé řidička nadýchala přes 1,5 promile alkoholu. Opakovaná zkouška prokázala přes 1,4 promile v dechu mladé ženy. Řidička s naměřenými hodnotami souhlasila a policistům řekla, že údajně vypila půl litru červeného vína,“ dodala mluvčí.

Opilá řidička narazila do stromů.Zdroj: archiv Policie ČR

Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz. Na vozidle vznikla škoda za nejméně 50 000 korun. Mladá žena je nyní podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.