Dotyčný muž podle policistů vyrazil na cestu ve Škodě Fabia dne 12. května kolem poledne. Ve Stráži nad Nežárkou se před lékárnou zřejmě nevěnoval řízení, a když projížděl kolem zaparkovaného auta VW Golf, najel do jeho levé zadní části a poškodil jej.

"Řidič z místa dopravní nehody ujel a pokračoval v jízdě ve směru na obec Pístina. Tady řidič nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a vyjel mimo silnici, kde narazil do vzrostlého stromu a poškodil oplocení pastviny," popsala další cestu řidiče mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Bílková Millerová.

Při první nehodě vznikla na VW Golf škoda nejméně dvacet tisíc korun, na plotu kolem pastviny dalších nejméně tisíc korun.

Zásahy hasičů u popadaných stromů na Dačicku v pondělí 20. června.
Silné bouřky a kroupy škodily v pondělí hlavně na Jindřichohradecku

"Alkohol nebyl na místě zjišťován z důvodu leteckého transportu muže se zraněním do nemocnice v Českých Budějovicích, kde byl vyžádán odběr krve. Z protokolu o toxikologickém vyšetření podezřelého muže bylo zjištěno, že měl v době odběru téhož dne nejméně 2,20 promile alkoholu v krvi," přiblížila mluvčí.

Dne 20. června si řidič převzal z rukou policistů sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a do dvou týdnů ho nyní čeká soud.