K nehodě došlo kolem půl jedné po poledni v areálu snowparku. „Chlapec upadl při skoku tak nešťastně, že si zřejmě zlomil dolní končetinu. Kromě nás na místo nehody zamířil i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci z Vyššího Brodu. Zdravotníky jsme naší technikou transportovali do skiareálu a pak společně hocha ošetřili,“ uvedl k nehodě Petr Hladík, zasahující člen Horské služby Šumava.

K nehodě zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně. „My jsme zatím chlapce ošetřili, zafixovali do vakuové matrace a velice šetrně jej převezli na heliport u naší stanice na Kramolíně. Zde si posádka vrtulníku hocha převzala a dále ho transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích,“ doplnil Petr Hladík.

„Zdánlivě jsou u nás sněhové podmínky ideální, ale v těchto dnech se oteplilo a sněhová pokrývka je měkká a těžká. Jízda tedy zejména pro děti a méně zkušené lyžaře může být značně obtížná. Na místě tedy rozhodně není pouštět se do riskantních či více obtížných manévrů,“ varoval návštěvníky pohoří Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava s tím, že doporučuje i ohleduplnou jízdu, neboť na sjezdovkách se během probíhajících jarních prázdnin pohybuje mnoho dětí.

Michal Janďura, náčelník Horské služby ČR, oblast Šumava