Jak informovala policejní mluvčí Hana Millerová, řidič, jenž neváhal a notně se posilnil alkoholem před jízdou, usedl za volant Renaultu Clio. "Jel po silnici III. třídy číslo 149. U Sedla na Jindřichohradecku řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem a při projíždění mírnou pravotočivou zatáčkou najel k levému okraji, kde se nacházel pás posypového štěrku. Auto dostalo přetáčivý smyk a následně vyjelo vlevo na louku, kde se převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo patrně k lehkému zranění spolujezdce," uvedla Hana Millerová.

Ilustrační foto.
Na lince 156: Opilí zákazníci i pomoc seniorům s nákupy

Na místo se dostavili dopravní policisté z Jindřichova Hradce, kteří podrobili řidiče dechové zkoušce. Poprvé podle mluvčí nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Druhá dechová zkouška prokázala přes 1,8 promile alkoholu. Muž s naměřenými hodnotami na místě dopravní nehody souhlasil.

Koronavirus, ilustrační foto
Poplašnou zprávu o koronaviru odhalil na facebooku Jihočech

Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta nejméně na 120 tisíc korun. Dopravní policisté budou řidiče trestně stíhat pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.