Nehoda se podle policejní mluvčí Lenky Krausové stala asi tři sta metrů za čerpací stanicí Shell v Třeboni. Silnice bude odhadem uzavřena zhruba do oběda. Okolo 11. hodiny začala podle mluvčí policie Hany Millerové nakládka poškozeného traktoru na podvalník. "Práce na zprůjezdnění silnice pokračují. Bylo nutné odtáhnout kamion, který blokoval oba jízdní pruhy," uvedla Hana Millerová s tím, že si nehoda vyžádala jedno zranění.

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner doplnil, že provoz na silnici byl obnoven v poledne. Upřesnil, že škoda na vozidlech dosáhla částky dvou milionů korun. Lehce zraněn byl řidič traktoru.

Po dobu uzavírky policisté odkláněli dopravu na okolní silnice nižších tříd, řidiči nákladních aut museli přes Veselí nad Lužnicí.

Za pondělním ranním střetem kamionu a traktoru za Třeboní ve směru na České Budějovice, který na celé dopoledne silnici uzavřel, může podle vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Karla Kotila pravděpodobně únava řidiče nákladního vozu. „Kamion narazil do zadní části traktoru, který jel před ním, poté narazil do hydrauliky vepředu, traktor se převrátil a náklaďák ho tlačil dál. Traktorista byl převezen na ošetření do nemocnice. Na traktoru vznikla škola 1,2 milionu a na kamionu 400 tisíc,“ uvedl Karel Kotil.