Tentokrát se jim podařilo zachránit mladistvou dívku. Celé drama začalo ve středu, když se policistovi z třeboňského obvodního oddělení s obavami svěřila matka, že dcera zmizela po hádce a měla s sebou žiletky.
Nikdo ani nechtěl domyslet, co všechno tato kombinace může přinést.
„Policista ihned vyrozuměl dozorčí službu na třeboňském obvodním oddělení a to se spojilo s operačním střediskem. V krátké chvíli začala rozsáhlá pátrací akce, do které bylo zapojeno třináct policistů z Třeboně, dva ze Suchdola nad Lužnicí a dva psovodi se služebním psem,“ uvedla včera jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Proti policistům, kteří pročesávali jak okolí domu, tak i další vytipované lokality, hrál čas, neboť počasí nebylo zrovna přívětivé a začalo se stmívat.

V 16.20 hodin se v parku Na Kopečku ozval u jednoho křoví štěkot služebního psa Devila. Nastává oddychnutí, neboť psovodi Václav Homolka a Petr Lukačovič spolu s policejní hlídkou z obvodu nacházejí hledanou dívku.

Ještě však nemají vyhráno. „Dívka má četná řezná poranění na obou rukou. Policisté neváhali, dívku vytáhli z křoví a sami jí na místě poskytli první pomoc,“ pokračuje Millerové.

Poté prostřednictvím linky 158 zachránci požádali o příjezd sanitky. Zdravotníci pak dívku po nezbytném ošetření převezli na psychiatrické oddělení v krajské nemocnici.

Obdobný případ řešili pracovníci operačního střediska rovněž před několika dny, kdy jim na linku 158 zavolala žena s tím, že chce skoncovat se životem a skočit pod vlak.

Jak již Deník informoval, nakonec se podařilo z útržkovitých telefonátů zjistit místo, kde by se mohla žena nacházet, a následně promrzlou a nekomunikující matku dvou dětí policisté nalezli. I v tomto případě hrál čas proti nim.

Ne vždy se ale o záměru nešťastníka někdo dozví včas. Svědčí o tom i letošní tragický případ z Třeboňska, kdy se mladý muž otrávil propan-butanem.