Navíc viníka nehody doprovázel ještě jeden jezdec na koni a policie proto hledá svědky jak samotného karambolu, tak i jízdy po městě.
Řada lidí spekuluje i nad tím, zda prchat v sedle zraněného zvířete není týrání.

Událost se stala v sobotu zhruba v 19.40 hodin. Podle policejní mluvčí Hany Millerové jezdec na koni jel Václavskou ulicí a na křižovatce s Vídeňskou se srazil s červenou Škodou Felicií.

„Po dopravní nehodě z místa ujel po nábřeží Ladislava Stehny, dále pokračoval po schodech do ulice Svatojánské, kde sídlí 1. základní škola, a do Panské. Pak namířil přes náměstí Masarykovo až do Husových sadů, kde byl u 2. základní školy zadržen,“ popsala cestu úniku Millerová.

„Policie již ví, že viníka dopravní nehody doprovázel další muž na koni, který rovněž ujel. Proto žádáme svědky, kteří viděli pohyb obou koní jak před střetem, tak i poté a mohli by tak přispět k objasnění chování obou jezdců, aby se ozvali na linku 158,“ vyzývá Millerová.

V době okolo incidentu začínal v sále Střelnice ples města, kam mířily desítky návštěvníků. Jak již Deník informoval, ihned po karambolu začal ujíždějícího jezdce pronásledovat policista, který měl volno. Muž na koni jevil známky opilosti.