O tom, že to pořádně klouzalo, se mohli přesvědčit i aktéři dvou ranních pondělních nehod.

Nejdříve dopravní policisté vyrazili k Branné u Třeboně. „Zde se auto převrátilo na střechu. Škoda je 105 tisíc," sdělil zástupce vedoucího jindřichohradecké dopravní policie Milan Urbanec.

Druhá nehoda se odehrála u Březiny na Deštensku a řidiči ji vyřešili na euroformulář. „Společným faktorem obou nehod byl kluzký povrch silnice. Nyní se budeme nekompromisně zaměřovat na kontrolu zimních pneumatik a vzorku. Jakmile je souvislá vrstva sněhu nebo náledí, tak jsou povinné," doplnil Milan Urbanec.

Sněhová nadílka včera přicházela ve vlnách. Podle dispečera jindřichohradecké správy a údržby silnic Jana Brožka ve tři ráno začalo sněžit na Třeboňsku a v pět hodin přešly intenzivní sněhové srážky nad Jindřichohradeckem. „Přišlo to v poněkud nešťastnou dobu, že se vzdálenější úseky silnic 3. třídy nepodařilo  ošetřit dřív, než v půl šesté začali lidé jezdit do práce, takže to klouzalo. Hodně sněhu napadlo i mezi Starým Městem a Slavonicemi," sdělil dispečer.

V odpoledních hodinách začalo sněžit na Deštěnsku a také na Novobystřicku. Stejná situace má trvat i v úterý.

Aktuální situace: silnice I. třídy jsou mokré po chemickém ošetření, silnice II. a III. třídy ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sjízdné s maximální opatrností