Podle doposud zjištěných informací se muž 24. 12. 2009 ubytoval v provozovně u Podolského mostu. Z pronajatého pokoje však nevycházel a nebyl viděn ani v okolí.

Majitel zařízení proto případ v pondělí oznámil na policii a pokoj otevřel.

Uvnitř hosta nenašli. V pokoji kriminalisté zajistili předměty, ze kterých usoudili, že by se muž mohl pokusit o sebevraždu. Rozjela se tedy pátrací akce, do které se zapojili policisté ze Zvíkovského Podhradí, Milevska, policejní psovodi i kriminalisté.

Do akce byl nasazen také vrtulník letecké služby PČR a písečtí hasiči. Výsledkem pátrání bylo nalezení oděvních svršků, pravděpodobně patřících hledanému muži, na zamrzlé přehradní nádrži Orlík pod Podolským mostem.

Vyzvednutí oděvu bylo spojeno s nebezpečnou prací na zamrzlé hladině, pokoušeli se o to písečtí hasiči, ledová krusta však začala praskat a akci proto museli z bezpečnostních důvodů ukončit.

Oděv se podařilo získat až policistům z Letecké služby PČR, když se policista spustil z vrtulníku nad místem nálezu a věci vyzvednul a předal píseckým kriminalistům, kteří je zajistili.

V úterý pátrání pokračovalo, okolí nádrže prohledávali i psovodi se služebními psy.

V případu kriminalisté vytyčili několik verzí zmizení muže a všechny důkladně prošetřují. Jednou z nich je možnost spáchání sebevraždy skokem z mostu.