Policisté žádají řidiče, aby se přihlásil.Jízdní kolo účastnice nehody.Zdroj: PČRPolicisté žádají o spolupráci při šetření dopravní nehody, ke které došlo dne 25. února 2021 ve 13:15 hodin. Cyklistka jedoucí po silnici ve směru od Lomnice nad Lužnicí na Veselí nad Lužnicí na přímém úseku komunikace 400 metrů za Lomnicí nedbala zvýšené opatrnosti, nesledovala situaci a začala odbočovat vlevo na místo mimo silnici ve chvíli, kdy ji předjížděl neustanovený osobní automobil.

"Ten řídil neznámý řidič. Žena jej svým chováním ohrozila a došlo ke střetu, kdy cyklistka přepadla přes přední kapotu vozu na vozovku. Neznámý řidič poté dodržel veškerá zákonná ustanovení, sdělil cyklistce své nacionále a po jejím sdělení, že je v pořádku a bez zranění a že jí nevznikla žádná hmotná škoda z místa odjel," popsala mluvčí policistů Hana Millerová.

Cyklistka si po příchodu domů s časovou prodlevou přivolala záchranku a byla převezena do nemocnice v Českých Budějovicích na vyšetření. Nacionále řidiče si však cyklistka neuložila. 

"Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění cyklistky. Alkohol byl u ženy dechovou zkouškou vyloučen. Dopravní policisté z Jindřichova Hradce hledají a zároveň žádají dosud neustanoveného řidiče osobního vozidla, patrně šedé nebo stříbrné barvy nebo případné svědky, kteří by mohli přispět zejména ke ztotožnění vozidla a jeho řidiče, nechť se přihlásí na tísňovou linku policie 158. Děkujeme," uvedla Hana Millerová.