V noci na středu opakovaně volala neznámá osoba na operační středisko policie v Jindřichově Hradci linku 158.

"Vzlykala a plakala a vždy po chvilce položila telefon. Operačním důstojníkům se podařilo dovolat ženě zpět. Do telefonu se ozval mladý ženský hlas. Žena uvedla, že je někde v lese, je jí zima, už nemůže dál a že chce umřít. I přes veškeré snažení se ale s ženou nepodařil navázat souvislý kontakt prostřednictvím telefonu," začala popisovat noční náročnou službu na operačním středisku policejní mluvčí Hana Millerová.

Operační důstojník vytáčel znovu a znovu telefonní číslo, ze kterého mladá žena volala a doufal, že žena přijme hovor. Souboj o čas pokračoval.

Naštěstí žena opět hovor přijala a na pokraji svých sil komunikovala s už jen velmi útržkovitě. Policistům na lince 158 se podařilo zjistit, že se nachází někde v lese za Děbolínem a že tam bliká železniční přejezd. Řekla jim i jak se jmenuje a že je z Jindřichova Hradce. Hovor končil slovy, že mají policisté vyřídit manželovi, že ho měla ráda a že dál už nemůže.

V té chvíli bylo všem jasné, že má úmysl skočit pod vlak. Operační důstojníci urychleně kontaktovali železniční stanici v Jindřichově Hradci, kde dostali zprávu, že první vlak pojede v pět hodin ráno. Takže moc času nezbývalo.

"Na operačním středisku se podařilo podle jména ženu ztotožnit, zjistili, že je jí třicet let a kde bydlí a vyslali tam policejní hlídku. Zároveň operační důstojníci na základě místní znalosti terénu a okolí Děbolína lokalizovali možné místo, kde by se mohla žena nacházet a vyslali tam policisty. Hlídka byla úspěšná a před druhou hodinou ranní u železničního přejezdu Barbora našla v příkopě promočenou a silně podchlazenou ženu, která již ani nekomunikovala," pokračovala Millerová.

Policisté ji naložili do služebního vozu a přepravili na ošetření do nemocnice. Poté žena putovala do psychiatrické léčebny v Jihlavě.

Podle Millerové se díky profesionálnímu jednání operačních důstojníků podařilo ženu, matku dvou dětí zachránit. "Velmi rychle vyhodnotili místo, kde by se mohla žena nacházet a podařilo se ji najít včas," dodala.