V pátek 28. června, přibližně v 11.25 hodin, došlo v Suchdole nad Lužnicí k dopravní nehodě. Přesné místo nehody policie popisuje jako ulici Na Huti, ve směru od centra Suchdola na Klikov, v levotočivé zatáčce před mostem.

Mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová popsala, že neznámý řidič osobního auta, pravděpodobně kombíku, při předjíždění cyklisty v nepřehledné zatáčce nedodržel náležitý odstup. „Při zařazování se před cyklistu ho ohrozil tím, že pravým zadním obrysem vozidla zachytil o přední kolo jízdního kola, následkem čehož došlo k pádu cyklisty na vozovku,“ uvedla s tím, že neznámý řidič na místě nehody nezastavil a ujel, aniž by cyklistovi pomohl.

Hradečtí kriminalisté proto žádají veřejnost o spolupráci. „Pokud jste viděli, jak řidič vozu zachytil jedoucího cyklistu nebo můžete přispět k objasnění příčin a průběhu dopravní nehody, či máte kamerový záznam ze svého vozidla z této události, ozvěte se jindřichohradeckým kriminalistům na tísňovou linku policie linku 158. Děkujeme,“ řekla Hana Millerová.