Podle mluvčího jihočeských policistů Miroslava Doubka došlo k nehodě krátce před pátou hodinou ranní mezi obcemi Kladruby a Chýnov na hlavním silničním tahu ve směru od Pelhřimova na Tábor. Škoda je odhadována na půl milionu korun.

"Nákladní automobil Iveco s návěsem z dosud neznámé příčiny uvedl řidič do smyku a následně jej položil na pravý bok. Následoval náraz kabiny do pilíře mostu a tím došlo k devastujícímu zranění obou osob v kabině automobilu," upřesnil Miroslav Doubek.

Třiadvacetiletý řidič ani jeho třiačtyřicetiletý spolujezdec nehodu nepřežili.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, úsek policisté plně uzavřeli. "Přesnou příčinu nehody šetří dopravní policisté a kriminalisté," doplnil policejní mluvčí. Silnice byla zcela uzavřena, objížďka vedla přes Dolní Hořice. Od půl druhé hodiny odpolední už je průjezdná.

Podle informací Deníku směřoval kamion z farmy nacházející se v obci Martinice u Onšova na Pacovsku na jatka do Mirovic na Písecku. Vezl zhruba 5600 kuřat.

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů byla nehoda byla nahlášena deset minut po páté hodině ranní s tím, že bude nutné vyproštění zraněných osob. Operační důstojníci na místo vyslali profesionální jednotku ze stanice Tábor.

"Velitel zásahu po průzkumu na místě nehody podal upřesňující zprávu, že se jedná o na bok převrácený kamion s přívěsem, který kabinou narazil do kamenného viaduktu. Kabina vozu je kompletně zdemolovaná. Uvnitř zůstal řidič i jeho spolujezdec. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku okamžitě vyžádal vyprošťovací automobil a kompletně uzavřel silně frekventovanou silnici. Policisté stanovili objízdnou trasu. Lékař záchranné služby mezitím konstatoval u řidiče i jeho spolujezdce smrt, jejich zranění nebyla slučitelná se životem. Hasiči následně obě těla vyprostili. Současně provedli zajištění kamiónu a kontrolu úniku provozních kapalin. Vyteklé provozní látky na silnici zasypali sorbentem," popsala mluvčí.

Hasiči o nehodě informovali Krajskou veterinární správu. K nehodě byl zároveň vyslán náhradní kamion. Hasiči se po ukončení prací na kamiónu soustředili na odchyt kuřat, mimo kamion jich pobíhala přibližně stovka.

Zásah pokračoval překládkou kamionu a odstraněním vraku vozu ze silnice. Jako posilová jednotka k nehodě byla z operačního střediska hasičů povolána jednotka dobrovolných hasičů obce Chýnov. 

Na jihu Čech letos při dopravních nehodách zemřelo již 18 lidí. Více ZDE:

Tragické nehody na jihu Čech.Zdroj: Deník