"Sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu Opel Omega nezvládl na zledovatělém povrchu vozovky předjíždění nákladního automobilu a ve smyku narazil do protijedoucího kamionu scania. Do havarovaných vozidel současně narazil další nákladní automobil, který jel ve stejném směru jako scania," sdělil krajský policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Při nehodě utrpěli smrtelná zranění jak řidič, tak i pětapadesátiletý spolujezdec zpředu vozidla. Jejich sedmadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla zranění těžké.

Vzniklé škody na vozidlech přesáhly 310 tisíc korun. Alkohol nebyl u účastníků nehody zjištěn.


Místo policisté uzavřeli a dopravu odkláněli. Podle mluvčího jihočeské policie Jaroslava Berana byla v místě namrzlá vozovka, proto na silnici okamžitě vyjel posypový vůz.

Z prvotních informací bylo v pondělí k dispozici jen to, že hasiči speciální technikou museli lidi z vozů vyprošťovat, a že dva mrtví - muž a žena byli slovenské národnosti. Další osoba byla těžce zraněna.

Příčiny nehody pak policisté zjišťovali do pozdních nočních hodin.

Hlavní tah byl zablokovaný a místo nehody - v obci Dolní Hořice na odbočce na Cetoraz na Táborsku - se objíždělo přes Cetoraz. Silnice má byla nejméně do 22. hodin uzavřena.