6.09 hodin - Na vyproštění uvízlého autobusu v závěji mezi Hejnicemi a Báňovicemi na Dačicku vyjely jednotky hasičů z Dačic a Jindřichova Hradce.

10.40 hodin - Vyjížděl neznámý řidič s nezjištěnou červenou dodávkou z areálu firmy Agraservis v Třeboni a nedal přednost kamionu na hlavní. Vjel mu do dráhy a jeho šofér, aby odvrátil střet, začal brzdit. Soupravu sice ubrzdil, ale přepravovaný náklad dřevěných železničních pražců se uvolnil, prorazil čelo krby a narazil do kabiny. Nikomu se nic nestalo. Škoda však dosáhla čtvrt milionu korun.

14.40 hodin - U Slavonic ve směru na Staré Hobzí havaroval kamion. Před 18. hodinou na místo vyjela jednotka z Dačic na monitoring zásahu rakouských hasičů, kteří na místě zasahovali. Řidič kamionu se míjel s protijedoucím vozidlem, vjel na krajnici a ta se pod tahačem utrhla. Auto se převrátilo na bok a vysypal se náklad pšenice. Celková škoda je téměř čtvrt milionu korun. "Rakušané zde kamion vykládali a vyprošťovali," uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Nicole Hovorková. . Na místě zasahovala Policie ČR a tři vozidla rakouských hasičů z Dobersberku a Kautzenu.