Jako v případě nedávné nehody na přejezdu u Suchdola nad Lužnicí, kde prorazil řidič kamionu závory a následovala srážka s nákladním vlakem. Šestapadesátiletý cizinec, který pravděpodobně usnul za volantem a následně narazil do boku projíždějící soupravy, může hovořit o velkém štěstí, neboť jeho zranění nebyla těžká. Celková škoda, která při nehodě vznikla, se odhaduje na 1,2 milionu korun.

Případ bude podle slov zástupce vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Milana Urbance postoupen jako přestupek ke správnímu řízení na třeboňský městský úřad.

Jak vysvětluje policejní mluvčí Hana Millerová, šofér se dopustil přestupku dle silničního zákona, za což mu může být uložena pokuta v rozmezí od 2500 do 5000 korun. Dále řidič může přijít o sedm bodů a také může dostat zákaz řízení. Na rozdíl od některých jiných nehod na přejezdech, jako například před čtyřmi roky v Jindřichově Hradci u bývalých jatek, kde se srazil sypač s osobním vlakem, nehoda u Suchdola není klasifikovaná jako obecné ohrožení. To dle zákona vzniká, když se v nebezpečí ocitne více lidí.

„V nákladním vlaku u Suchdola jely pouze dvě osoby. U obecného ohrožení musí být osob zpravidla sedm a víc. A ani nebyla způsobena větší škoda, než je pět milionů," vysvětluje rozdíl Hana Millerová.