Jak upřesnila policejní mluvčí Hana Millerová, sedma- třicetiletý řidič, který nerespektoval výstražné světelné znamení, měl v dechu téměř tři promile alkoholu. Měl ohromné štěstí, že vyvázl 
s lehkým zraněním.

To však nebyl jediný přečin, ze kterého je podezřelý. „Měl totiž ještě vyslovený zákaz řízení," uvedla Hana Millerová. Řidič se tak bude zpovídat nejenom z řízení pod vlivem návykové látky, ale také z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Navíc bude muset sáhnout i hluboko do kapsy, neboť škoda na motorovém voze vlaku Regionova se odhaduje na 150 tisíc korun. „V okamžiku, kdy při nehodě figuruje alkohol, pojišťovna škody nehradí," připomněla Hana Millerová.

V souvislosti s alkoholem se také hodně hovoří o páteční noční nehodě činovníka hokejového klubu KLH Vajgar 
v jindřichohradecké ulici Archiváře Teplého.

Podle policejní mluvčí zde jel řidič (70 let) s peugeotem směrem k Denisově ulici. „Na přehledném úseku narazil do zaparkovaného Renaultu Espace, který byl odražen na před ním stojící Peugeot 5008. Kvůli zranění nebyla řidiči provedena dechová zkouška na alkohol. Byl převezen záchrankou do nemocnice. Zde absolvoval odběr krve," popsala mluvčí. 

Zda byl činovník jindřichohradeckého hokeje při páteční nehodě v ulici Archiváře Teplého pod vlivem alkoholu ukáží až výsledky laboratorního rozboru. Uvedla to policejní mluvčí Hana Millerová.

Podle informací Deníku se jedná o výkonného ředitele KLH Vajgar Františka Dvořáka. Ten nehodu potvrdil a sdělil: „Nebudu se k tomu momentálně vyjadřovat, vyšetřování není uzavřené."

Nehody s alkoholem se nevyhýbají ani cyklistům. U Majdaleny o víkendu havaroval muž na kole, když z nepozornosti zachytil o svázané kmenu stromů. Policisté mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu a záchranka ho se zraněním převezla do českobudějovické nemocnice.