Auto dostalo smyk a havarovalo. Řidiče převezla záchranka do nemocnice. Dechová zkouška ukázala přes 3,2 promile alkoholu.


Samotná víkendová situace na silnicích byla poznamenána tragickou dopravní nehodou, kdy auto usmrtilo cyklistu u Jarošova nad Nežárkou. Celkem se od pátku do neděle stalo deset nehod, které přinesly ještě jedno lehké zranění.

„O víkendu si řidiči dávali pozor, věděli, že budou stát všude hlídky, což se i odrazilo na tom, že jsme nezjistili žádný alkohol a řešili jsme jen několik případů překročení rychlosti, chybějících pásů či předjíždění na plné čáře,“ sdělil vedoucí služby dopravní policie Karel Kotil.

Pondělí, kdy šly děti poprvé do školy, byla situace úplně jiná. Z pěti nehod byly dvě pod vlivem alkoholu. Jedna o to kurióznější, že nejprve nabourala žena a tak řízení převzal muž. Oba nadýchali. To se stalo na jindřichohradeckém náměstí Míru v pondělí v půl čtvrté ráno. Žena vycouvávala z řady aut a poškodila sloupek zábradlí. Poté ji vystřídal muž a odjeli. Vše ale sledovala kamera, takže strážníci se za posádkou vydali a u bývalé zemědělské školy ji zastavili.

„Žena nadýchala 1,9 promile a muž přes 1 promile,“ sdělil vrchní strážník městské policie Luboš Müller.

V rámci dopravně bezpečností akce policisté v pondělí zkontrolovali 176 aut a pokutovali 40 přestupků. „V sedmi případech to bylo za pásy, čtyřikrát za prohřešek na přejezdu, dvanáctkrát za špatný technický stav vozidla a pokutu dostali také tři chodci,“ uvedla policejní mluvčí Věra Mžiková.