Slunečný víkend se na silnicích Jindřichohradecka projevil větší hustotou dopravy a přinesl i několik vážně vypadajících nehod, které se nevyhnuly ani motorkářům.

Jak informoval vedoucí jindřichohradecké služby dopravní policie Karel Kotil, v pátek kolem sedmé hodiny ranní u Stříbřece nezvládl motocyklista pravotočivou zatáčku. „V důsledku nepřiměřené rychlosti stroj dostal smyk a narazil do stromu. Motocyklista se zranil," popsal Karel Kotil. Další páteční nehoda se zraněním se stala večer u Kardašovy Řečice, kde havarovalo osobní auto.

Na karamboly byla bohatá především sobota, a to i s nádechem alkoholu, jako ta ze Dvorů nad Lužnicí. „Cizinec, který si půjčil auto od jiného cizince, zde havaroval. Nadýchal okolo 1,2 promile. Vzhledem k požitému alkoholu byl umístěn v cele předběžného zadržení a nehoda je dál v šetření," popsal Karel Kotil.

Také mezi Hadravovou Rosičkou a Novou Včelnicí se stala nehoda. Řidič podle dopravního policisty nepřizpůsobil rychlost a s autem vyjel mimo silnici. Naštěstí se mu nic nestalo.

Nejdramatičtější byla nehoda v sobotu před půlnocí u Chlumu u Třeboně. Jak již Deník informoval, opilý řidič jedoucí od Chlumu na Staňkov v levotočivé zatáčce sjel do rybníka Vydymač. Auto se převrátilo na střechu a řidič měl opravdu velké štěstí. „Kolem jel další šofér, který si všiml vody na silnici od toho, jak auto žbluňklo do rybníka, zastavil a šel se podívat," říká suchdolský policista Vít Korbel, který měl v té době s kolegou hlídku u diskotéky v Chlumu. Protože šofér jel chvíli před tím okolo policistů, zavolal hasiče a vrátil se pro ně. Právě Vít Korbel skočil do vody a nakonec se mu podařilo otevřít dveře a uvězněného řidiče vysvobodit.

Tím výčet víkendových nehod nekončí. „V neděli v podvečer ve Stříbřeci se řidič jedoucí na Starou Hlínu dostatečně nevěnoval řízení, auto vyjelo mimo silnici a narazilo do oplocení," doplnil Karel Kotil.