Jak informovala policejní mluvčí Hana Millerová, nehoda se stala kolem 13. hodiny v Lásenici u křižovatky s hlavním tahem, kdy jel cyklista na horském kole směrem od Bílé.

„Při jízdě v mírném klesání se pravděpodobně plně nevěnoval řízení kola a nepřizpůsobil jízdu technickým vlastnostem bicyklu, který nesplňoval technické podmínky k provozu. Když si prudce přibrzdil přední brzdou, zablokovalo se mu přední kolo. Cyklista nezvládl řízení a přepadl přes řídítka na vozovku. Na následky zranění na místě zemřel," popsala Hana Millerová s tím, že u zemřelého lékařka nařídila zdravotní pitvu. Cyklista měl za jízdy řádně nasazenou ochrannou přilbu. Šetření nehody pokračuje.

Není to první tragická nehoda seniora, která se dostala do policejní statistiky. Jak zmínil zástupce vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie Milan Urbanec, na konci května v Hradci na silnici u pumpy ÖMV jel směrem na Třeboň pětasedmdesátiletý muž na malé koloběžce. „Spadl na asfalt a za šest dní na následky zranění v českobudějovické nemocnici zemřel," uvedl.

Na Jindřichohradecku policisté letos mají ve statistice dopravních nehod sedm zbytečně zmařených lidských životů. Je to o jeden méně oproti stejnému období loňského roku. 

Tragické nehody na Jindřichohradecku 2015:

25. 1. – u Jarošova nad Nežárkou po střetu dvou aut v každém zemřel jeden mladý člověk
22. 4. – u Popelína vyjel řidič
s autem do protisměru a narazil
do stromu, na místě zemřel
18. 5. – za Třeboní u Holiček byl motocyklistovi osudný střet
s osobním autem
31. 5. – v J. Hradci spadl muž
z koloběžky, na následky zranění zemřel za šest dní v nemocnici
20. 6. – u Dačic nepřežil motorkář náraz do stromu
22. 6 – v Lásenici vyhasl život cyklisty, který přepadl přes řídítka