„Okolo čtrnácté hodiny třicáté minuty jsme na operační středisko policie Havlíčkův Brod dostali hlášení o nehodě při těžbě dřeva. Jednašedesátiletý muž z Ledče nad Sázavou se podle výpovědí svědků z místa události snažil porazit již nakloněnou statnou borovici. To se mu však nedařilo. Strom se během těžby uvolnil a spadl na něj,“ popsal ve stručnosti sobotní událost Luboš Volavka, operační důstojník policie Havlíčkův Brod.

Následně dodal, že padající desetimetrový jehličnan staršího muže zranil na hlavě. Ten svým zraněním podlehl. Na místo události kromě policie a záchranářů vyjížděli i hasiči z Humpolce.

„Jednotka se snažila pomocí hydraulických zvedáků a motorové pily vyprostit lesního dělníka. To se jim podařilo, ale i přes veškerou pomoc hasičů a rychlý zásah lékařů ze záchranné služby kraje Vysočina mu již nebylo pomoci,“ informovala Denisa Vrbová, tisková mluvčí hasičů kraje Vysočina.

„Byla nařízena zdravotní pitva v ústavu soudního lékařství v Českých Budějovicích. Ta také rozhodne o dalším postupu ve vyšetřování. Nyní je však případ hodnocen jako úraz s následkem smrti bez cizího zavinění,“ řekl včera Deníku Luboš Volavka z havlíčkobrodské policie.