Podle místostarosty Jana Bartoška to však nebylo moc pružné, neboť termíny musely být objednané hodně s předstihem. „Nešlo tak reagovat na aktuální stížnosti obyvatel,“ uvedl Bartoška. Proto město na základě výběrového řízení pořídilo strážníkům radar.

Ve spolupráci s dopravní policií pak byla vytipovaná místa, kde bude měření vhodné. Podle Bartošky jsou mezi tyto lokality zahrnuty i místní části, kde si lidé často na rychlost stěžovali.

Jednou stránkou je nespokojenost občanů s rychle projíždějícími vozidly a druhou řidiči, kterým se to pochopitelně až tolik nelíbí. „Jako občanovi mi to nevadí, ale z pohledu řidiče si myslím, že jsou to vyhozené peníze. Všude v okolních obcích jsou měřiče rychlostí a šoféři se už dost naučili padesátku dodržovat. Strážníci by měli víc energie věnovat vandalům, kteří se v noci vracejí domů z diskotéky a tak dále,“ míní František Novotný z Dačic.

I když dopravní policie by ráda viděla radar také u jindřichohradecké městské policie, protože by jí tím zbývalo více prostoru na další komunikace mimo město, zatím se tak nestane.

Otázka pořízení radaru pro Městskou policii v Jindřichově Hradci není podle slov vrchního strážníka Luboše Müllera v současné době aktuální.

„Důvodem je, že přímo ve městě sídlí dopravní inspektorát. A když by se na něj město obrátilo, tak mu určitě vyhoví. A navíc my jsme vytíženi i dalšími činnostmi, a to nejenom v oblasti dopravy, ale i při zabezpečování veřejného pořádku. Pochopitelně třeba v Dačicích je situace jiná, tam když potřebovali měřit, tak to mají dopravní policisté hodinu cesty,“ podotýká Müller.

Jindřichohradecká řidička Aglaia Vojtíšková je přesvědčená o tom, že městská policie by se skutečně měla starat o pořádek a pomáhat lidem, když to potřebují a vzpomněla na nedávný nepříjemný zážitek s bezdomovci v Jarošovské ulici: „Ale zrovna žádný strážník se na pochůzce neobjevil. Řešení dopravní situace by mělo zůstat na dopravní policii, nehledě na to, že by měření rychlosti asi i město stálo nemalé peníze.“

TEST TACHOMETRŮ:
Dačičtí strážníci pro řidiče na sobotu připravili bezplatnou preventivní dopravní akci, při které si budou moci ověřit přesnost tachometru ve svém vozidle. Měření se uskuteční od 14 do 16 hodin mezi Dačicemi a Bílkovem. Informační stanoviště bude na odstavné ploše u vjezdu do firmy Agropodnik.