Na místě zasahovali jak hasiči, tak i strážníci, záchranka s vrtulníkem a policisté.

"Veslař měl po převrácení pravděpodobně nějaké problémy. Událost nám hlásil člověk letící nad ním z ultralightu či z rogala. Nakonec se muž dostal sám ke břehu, kde mu dva kluci pomohli ven. Vzhledem k tomu, že tonul a kašlal vodu, byl ve stabilizovaném stavu transportován vrtulníkem do českobudějovické nemocnice," uvedl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

Trenér Veslařského oddílu Jiskra Třeboň Martin Ille byl v osudné chvíli v loděnici. Podle jeho slov se čtyřicetiletý veslař převrátil v zadní části Světu zvané Odměny.

"Již malé děti a každý začátečník jsou vycvičení na to, že se po převrácení mají chytil lodi, která se nepotopí a dostat se ke břehu. Někdo pravděpodobně uviděl převrácený skif a hned volal záchranáře. Samozřejmě se to občas stane, ale v ledové vodě může člověk být na chvíli i ochromený a není to nic příjemného," popsal dramatické okamžiky Ille.

Zdůraznil, že si cení toho, že si lidé všímají a okamžitě volali pomoc. "Je dobře, že nebyli lhostejní, jako se to dnes stává při nehodách na silnicích," dodává trenér veslařů a učitel autoškoly v jedné osobě.

Podle ředitele záchranky Slabého je to na jaře již druhý tonoucí na jihu Čech v letošním roce. Jak již Deník informoval, před několika dny spadlo na Táborsku do bazénu malé dítě, které se podařilo zachránit.