Osobní auto po střetu s vlakem narazilo na montážní stanici u přejezdu a převrátilo se na střechu. Na místě zasahovali záchranáři i hasiči, kteří se muže pokoušeli resuscitovat. Na místo vzlétal i vrtulník.

K nehodě, k níž došlo před 16.hodinou, vyslala okamžitě zdravotnická záchranná služba dvě posádky ze Strakonic a vrtulník. „Řidič osobního auta byl po nárazu z vozu katapultován a následkem závažného úrazového mechanismu u něj došlo k selhání životních funkcí. Svědkové nehody muži poskytovali první pomoc v podobě masáže srdce až do příjezdu záchranářů, kteří na ni navázali s profesionální resuscitační péčí v plném rozsahu trvající desítky minut. Bohužel i přes naše maximální vynaložené úsilí muž svým mnohačetným zraněním na místě podlehl,“ dodala tiková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová s tím, že nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn.

Pod mostem ve Strakonicích ve směru na Písek zasahovali v pondělí večer policisté u tragické události.
Do cesty vlaku vstoupil muž, na místě zemřel

Deníku se podařilo najít i svědky nehody, kteří popisují, že osobní auto jelo ve směru od Čejetic na Strakonice. Vlak do něj narazil v plné rychlosti 100 km/h.

Jedním z těch, kteří poskytovali řidiči první pomoc, ještě před příjezdem záchranářů, byl muž, který místem projížděl. „Už jsme byli za přejezdem, slyšeli jsme ránu, tak jsme se vrátili a snažili se řidiči pomoci a také samozřejmě hned volali záchranku,“ zmiňuje.

Podle prvotních informacích bylo výstražné zařízení na železničním přejezdu v chodu. Příčina nehody je podle policistů zatím v šetření. 

Silnice i trať je uzavřená

Silnice je v místě nehody uzavřená. Objízdná trasa vede přes Hajskou.

Podle informací Českých drah bude provoz na trati přerušen přibližně do 20. hodiny. Mezi stanicemi Strakonice - Čejetice je zajištěna náhradní autobusová doprava.

Vlak R 662 Rožmberk a R 657 Bezdrev budou v úseku Strakonice - Čejetice a Čejetice - Strakonice nahrazeny autobusovou dopravou.