Tyto události policisté šetří jako náhlá úmrtí. Zatímco ve dvou případech selhalo srdce, ve třetím se jednalo o pád a zranění hlavy.
V sobotu ráno v hájence na Kunžacku našla žena na schodišti bezvládně ležící tělo svého manžela (31 let). Přivolaná lékařka záchranky provedla prvotní ohledání těla zemřelého.

„Neurčila přesnou příčinu smrti, ale konstatovala těžký úraz hlavy neslučitelný se životem a nařídila zdravotně zjišťovací pitvu,“ uvedla v pondělí jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Odpoledne zase zemřel muž (51 let) na motokrosové dráze u Hradiště na Novobystřicku. „Příčinou smrti byl infarkt,“ doplnila Millerová.

V neděli se pak stalo muži osudným koupání v rybníku Hadrava u Řečice na Dačicku. Podle policejní zprávy plaval od středu rybníka a asi pět metrů od břehu se náhle obrátil na znak, dvakrát zavolal o pomoc a potopil se. Poškozený byl do 10 minut po ponoření přítomnými vytažen na břeh. Na místě lékařka záchranky po oživovacích pokusech konstatovala smrt a jako příčinu uvedla maligní arytmii.

Právě současná vedra mohou být pro lidi, kteří nemají zcela zdravé srdce, velice nebezpečná.

Jak však v pondělí uvedl primář jindřichohradecké interny Richard Stoupenec, na oddělení největší nápor zaznamenali minulý týden, kdy byl prodloužený víkend.

„To jsme přijímali zhruba deset pacientů denně, z nichž velká část měla právě potíže se srdcem. Opakuje se to každý rok, kdy nejvíce problémů mají kardiaci v prvních dnech vedra, která je překvapí. Poté si již začnou dávat pozor a chrání se a nevycházejí,“ vysvětluje primář interny Stoupenec.

Pokračuje v tom smyslu, že nyní kolapsy postihují spíše zdravé lidi, kteří ani netuší, že by mohli mít se srdcem problém a spíše přecení své síly.