Podle policejních informací se ale při havárii, způsobené zřejmě vlivem počasí, nikdo nezranil. „Řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy podmínkám, narazil do stromu a převrátil se na něj. Nehoda se obešla bez zranění, cestující byli převezeni náhradní dopravou. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče byla negativní. Škoda na autobusu se zhruba vyšplhá až k milionu korun,“ upřesnila mluvčí policie Hana Millerová.

Podle vyjádření Správy a údržby silnic a dálnic je jinak situace na jindřichohradeckých komunikacích pod kontrolou. Úsek u Deštné, kde se převrhl autobus, ošetřil znovu sypač.

„Silnice je opět prosolená a průjezdná. Ostatní chemické úseky jsou mokré a sjízdné. V částech, kde se nesmí solit, probíhá posyp pískem a štěrkem. Žádné další nehody hlášené nejsou,“ uvedl dispečer Jan Dvořák ze Správy a údržby silnic a dálnic.

Lázně Aurora. Ilustrační foto.
Lázně v Třeboni by měl povznést nový generální ředitel

Zástupce vedoucího jindřichohradeckého dopravního inspektorátu Policie ČR Milan Urbanec připomíná, že řidiči by s příchodem zimy a sněhu měli být opatrnější. "Měli by svou jízdu přizpůsobit podmínkám, dávat pozor a počítat s námrazou a sněhem na silnici," upozornil.