„Mohu potvrdit, že jsme zde zasahovali na žádost policie a utonulého muže jsme jí předali," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Podle informací od místních obyvatel se seniorovi stala nejspíše osudná jízda na elektrokole, s nímž kolem řeky často jezdil.
„Znal jsem ho dobře. Byl to také rybář a často jsme se dávali do řeči. Ten den jsem tam byl dopoledne na rybách, tak jsem ho ještě viděl, jak jel okolo," řekl Jindřichohradeckému deníku jeden z rybářů, kterého zpráva o tragickém skonu kamaráda zasáhla v pátek v podvečer. „Prý si ještě v hospodě koupil cigarety a cestou zpátky asi někde u mostu spadl do řeky. Našli ho až v Horní Lhotě," dodává.
Tuto verzi potvrdila i policejní mluvčí Lenka Krausová. „V případě utonulého muže ročníku 1952 jsme nezjistili žádné cizí zavinění, jednalo se s největší pravděpodobností o nešťastnou náhodu. Jelikož prý před tím navštívil nějaké restaurační zařízení, pracujeme i s verzí, že mohl být pod vlivem alkoholu. Oznámení nám podal občan, který jej znal, a všiml si na břehu řeky opuštěného kola," informovala policistka.
Na Jindřichohradecku se v krátkém sledu jedná již o druhý případ utonutí. Koncem listopadu skončilo nešťastně policejní pátrání po ženě, jíž pohřešoval manžel. Pátrací akce skončila již po několika hodinách, kdy ji muži zákona našli utopenou v rybníku. Také v tomto případě však bylo vyloučené cizí zavinění.