Alkohol opět sehrál nejhorší roli v noční jízdě řidiče osobního vozu a zabíjel.

V prvé minutě pátku 16. ledna byla oznámena na tísňovou linku policie vážná dopravní nehoda.

K dané nehodě mělo podle krajského policejního mluvčího Jaroslava Berana dojít předcházejícího dne mezi 23.10 až 23.35 hodin, kdy řidič osobního automobilu mazda asi 20 metrů za Brannou u Třeboně ve směru na obec Hrachoviště nezvládl řízení vozidla, auto sjelo do příkopu, kde narazilo do betonové konstrukce propustku.

Devětadvacetiletý spolujezdec ze Suchdolska sedící na zadním sedadle utrpěl těžká zraní, kterým následně podlehl.

Těžká zranění utrpěl i třiačtyřicetiletý spolujezdec rovněž ze Suchdolska sedící vedle řidiče vpředu. Sám šestačtyřicetiletý řidič z Prahy utrpěl pouze lehké zranění. U řidiče byl zjištěn alkohol. Škoda na vozidle je vyčíslena na 40 tisíc korun.

Lustrace ukázala, že po řidiči bylo vyhlášeno celostátní pátrání, neboť soud v Praze na něho vydal příkaz k zatčení. Vzhledem k jeho zraněním, se kterými byl hospitalizovaný na traumatologickém oddělení českobudějovické nemocnice, bylo zajištěné jeho střežení hlídkou do ukončení pobytu ve špitále.

Jak upřesnil vedoucí jindřichohradecké dopravní policie Karel Kotil, na tragédii se podílely tři okolnosti: „Nepřiměřená rychlost, alkohol a skutečnost, že spolujezdec nebyl připoutaný. To ho stálo život.“

Poukázal tak i na tragickou nehodu na Jindřichohradecku před nedávnem, kdy u Číměře zemřel osmnáctiletý řidič. Ten rovněž nebyl připoutaný, a když se auto převracelo ze stráně, vypadl a vůz ho přimáčkl. I zde byla příčinou nepřiměřená rychlost.

V letošním roce je to na Jindřichohradecku již třetí zbytečně zmařený lidský život.

Mapa tragických nehod na Jindřichohradecku.