Jak uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, jednotka k Hejtmanu vyjela na žádost Policie ČR.

Mluvčí policie Hana Millerová sdělila, že se jednalo o pětašedesátiletého muže z nedalekého okolí. „Koroner neshledal cizí zavinění smrti a byla vyžádána zdravotní pitva," doplnila.

V současné době je sice ještě rybník Hejtman podle starosty městyse Petra Kolezsara částečně zamrzlý. „Ale okolo břehů již led není," uvedl s tím, že neštěstí se stalo na hrázi poblíž výpusti.

Podle místních obyvatel muž zřejmě sklouzl ze stráně rovnou do vody.

Dva podobné případy se staly i na sklonku loňského roku na Hradecku. Koncem listopadu skončilo po několika hodinách nešťastně policejní pátrání po ženě (62 let), která byla nalezena utonulá 
v rybníce.

V prosinci našel smrt v Nežárce muž (62 let), který jezdil často okolo řeky na elektrokole. Lidé ho ještě viděli, když si v hospodě v Dolním Žďáru kupoval cigarety. Pak zřejmě někde u mostu spadl do řeky. Tělo utonulého bylo nalezeno dál po proudu 
v Horní Lhotě. V obou případech bylo vyloučeno cizí zavinění smrti.

Rok před tím na Staňkovském rybníce ve Staňkově utonul jeden z rybářů, s nimiž se začala potápět loďka. Dva muži doplavali ke břehu, třetího vytáhli další rybáři plující okolo. Bohužel, oživovací pokusy byly neúspěšné. A v roce 2009 se na Staňkovském rybníce stalo muži osudné novoroční bruslení, neboť se pod ním prolomil led.