A nehody na sebe nenechaly dlouho čekat. V pátek od rána do poledne hasiči na Jindřichohradecku vyjeli ke čtyřem nehodám.

Jak informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, u Lipolce na Dačicku se srazilo osobní auto s nákladním. Karambol se naštěstí obešel bez zranění stejně jako střet dvou osobáků u Horní Pěny. Jen o pár kilometrů dál, u Číměře se srazil osobák s náklaďákem. Tato nehoda si, bohužel, vyžádala zranění jedné osoby.

Ke čtvrtému zásahu vyjeli dačičtí hasiči za hranici okresu. Na silnici vedoucí z Velkého Pěčína do obce Černíč narazilo auto do stromu a výpomoc si vyžádal kraj Vysočina.

Jak potvrdil šéf jindřichohradecké dopravní policie Karel Kotil, v pátek v ranních hodinách byly silnice místy namrzlé.

„Jednalo se zejména o úseky na Novobystřicku, kde jsme zaznamenali dvě nehody – u Horní Pěny a Číměře a pak také na Třeboňsku. Zde byla nehoda u Staré Hlíny, ale naštěstí také bez zranění," zmínil Karel Kotil a dodal, že na většině včerejších ranních nehod se podílela jak nepřiměřená rychlost, tak i místy namrzlá vozovka.

„Řidiči mají obecně povinnost přizpůsobit rychlost stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkách. Jsou úseky, jak třeba na mostech či v lesích, kde lze očekávat náledí," zdůraznil.

Odpoledne se stala nehoda u Českého Rudolce. Srazilo se zde osobní auto s nákladním.