V pátek kolem čtvrt na šest odpoledne přišel o život šestadvacetiletý motocyklista z Českovelenicka při nehodě mezi Novou Vsí nad Lužnicí a Českými Velenicemi. „Příčiny jsou zatím v šetření. Auto před ním odbočovalo vlevo ve chvíli, kdy jej předjížděl, a je otázkou, zda řidič automobilu dával znamení a motocyklista jej přehlédl, či zda to bylo jinak,“ vysvětlila krajská tisková mluvčí Lenka Heřmanová.

O velkém štěstí naopak může hovořit řidič, který v sobotu o půl čtvrté odpoledne nezvládl řízení v zatáčce před Hospřízí a vjel do protisměru, kde se bočně střetl s dalším automobilem.

„Účastníky nehody záchranáři na místě ošetřili. Pravděpodobnou příčinou je požití alkoholu viníka nehody před jízdou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ale nebylo možné provést dechovou zkoušku, takže čekáme na rozbor krve,“ uvedla Heřmanová. Škoda na majetku při této děsivě vypadající nehodě s dobrým koncem dosáhla 70 tisíc korun. „Celkově zaznamenáváme v kraji zvýšenou nehodovost, naštěstí se ale zatím jedná spíš jenom o ťukance,“ dodala.