S troškou nadsázky by se dalo říci, že jihočeští policisté mají v poslední době letecké dny. Během tří týdnů totiž vyjížděli hned ke třem nehodám na letištích. Naposledy v sobotu krátce po půl sedmé večer k nehodě dvousedadlového letadla Skyleader, které havarovalo na letišti v Jindřichově Hradci.

"Podle prvotních informací se postarší pilot snažil vzlétnout, ale to se mu nepodařilo a se svým strojem skončil mimo dráhu v poli. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní," uvedla k události mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová.

Původně měl pro zraněného pilota letět vrtulník. Ten nakonec zůstal v hangáru. "K údajnému pádu letadla vyslalo zdravotnické operační středisko dvě posádky z Jindřichova Hradce a vrtulník. Při příjezdu na místo se ukázalo, že se naštěstí nejednalo o pád stroje. Pilot letadla byl po celou dobu při vědomí a se záchranáři komunikoval. Při nárazu utrpěl lehké poranění a po zajištění stavu a ošetření mohl být pozemní cestou převezen do jindřichohradecké nemocnice k vyšetření," informovala mluvčí jihočeské Zdravotnické záchranné služby Zuzana Fajtlová.