„Jela jsem kolem sedmé večer ze Strakonic na Volyni. Na křižovatce za Strakonicemi jsem zprava od Radošovic viděla přijíždět osobní auto. Jeho řidič nejprve zpomalil, tak jsem jela pořád rovně,“ vzpomíná Simona.

Pak šlo všechno ráz na ráz. Podle toho, co si vybavuje, řidič přijíždějícího vozidla se najednou rozjel a bez zábran se vřítil do křižovatky. Tam zůstal stát.

Obě auta v tu chvíli nedělilo víc než sto metrů. Při rychlosti BMW 90 kilometrů v hodině čas tak na zatajení dechu. Kdyby se svým těžkým BMW najela do druhého vozu, jeho řidič by se vší pravděpodobností už nežil. „Letí vám hlavou celý život, i když jde o zlomky vteřin. Strhla jsem auto doprava a snažila se udržet na silnici. Marně. Na štěrku jako by brzdy nefungovaly. Po několika metrech jsem skončila pod čtyřmetrovým srázem napasovaná ve stromu,“ vzpomíná dál.

Měla štěstí – mít méně bytelný vůz, nežila by ona.
První, co si vybavuje, je zvuk rádia a pak ticho. Její hlavní snahou bylo najít mobil, ale vnitřek auta připomínal mixér. „Našla jsem telefon a vyškrábala se nahoru na silnici. Od Strakonic jela dvě auta a nezastavilo ani jedno. Zavolala jsem si sanitku a čekala,“ zakončila.
Naštěstí ale lidská solidarita přece jen funguje – další auta zastavila a jejich řidiči nabídli pomoc. Za to je jim dodnes vděčná. Ten, který nehodu zavinil, ne. Ujel. Ani ho nezajímalo, jestli v autě třeba nejsou děti . . .

Podle policejní mluvčí strakonické policie Jaromíry Novákové jsou ujetí od nehody zcela běžná. Bohužel. Ale jakou šanci Simona na získání nějakých peněz z pojistky vlastně má? „To je těžké,“ říká mluvčí. „Musela by si třeba pamatovat značku nebo auto. Ale řidič stejně může tvrdit, že ho neřídil.“
Přesto se policii daří najít 40 až 50 procent řidičů, kteří od nehody ujedou. Roli hraje právě všímavost lidí.

Tady by mohl příběh skončit. Ale nekončí. Simona má totiž ještě dva syny. Mladšího vozí denně do Čestic do školy. Musela tedy pořídit nový vůz. Popůjčovala si u přátel a rodiny a zakoupila auto. To samé, ve kterém přežila.
„Chtěla bych tomu řidiči, co to zavinil, vzkázat, že mu dlouho neodpustím. Nešel se podívat, co se děje, bylo mu jedno, jestli tam někdo neumírá. To se odpustit nedá,“ vzkazuje s očima od slz.

To, že se Simona podruhé narodila, není jen slovní obrat. Své 34. narozeniny totiž oslavila 7. ledna. Pouhé tři dny před nehodou . . .