Při tragické dopravní nehodě na Benešovsku přišla Zuzana z Českých Budějovic o přítele.


Březnová hromadná srážka kamionu s několika osobními auty na silnici I/3 U Topolu připravila Zuzanu z Českých Budějovic o přítele, s nímž se ve čtvrtek před Velikonocemi vypravila do Prahy do divadla.

„Dostala jsem k narozeninám lístky do Národního divadla,“ vzpomíná dvacetiletá Zuzana z Českých Budějovic.

Do divadla se vydala s přítelem, který řídil jejich červený Nissan Primera.
Ten osudný den po jedenácté hodině projížděl křižovatku U Topolu na Benešovsku, když se proti nim vyřítila scania s návěsem. Její pětadvacetiletý řidič vyjetím do protisměru řešil situaci, při níž nestačil dobrzdit před stojícími osobními auty. Následovala tragická srážka. Několik hodin po leteckém transportu do nemocnice přítel zraněním podlehl.

„Z nehody si téměř nic nepamatuji. Mě prý našli vypadlou na trávě. Přítel zůstal zaklíněný v autě. Z bezvědomí jsem se probrala po několika dnech – a den před přítelovým pohřbem jsem v nemocnici opět upadla do komatu,“ popsala svůj stav Zuzana.

Trest život nevrátí

Od redakce Deníku, jejíž reportér byl na místě tragédie, si nedávno vyžádala fotografie nehody.

„Jsem si jistá, že mi pomůžou nejen vrátit paměť, ale i smířit se také se ztrátou milovaného člověka. Stále mi to připadá jako hrozný sen,“ vysvětlila svoji žádost dívka.

S viníkem nehody, řidičem kamionu, se pak setkala v pražské nemocnici.
„Byl za mnou a omlouval se mi za způsobenou bolest. Je to slušný člověk, který si svou vinu ponese až do konce života. Mně přítele stejně žádný trest nevrátí,“ konstatovala Zuzana, která sama pochází z kamioňácké rodiny.
„Nezlobím se na něj. Zloba čas nevrátí zpátky,“ ukončila smut〜nou zpověď žena, která přišla při dopravní nehodě o přítele.