Na druhé straně ale bývá němým svědkem dopravních nehod. V uplynulých týdnech se zde staly hned dvě a vloni jedna tragická.
Při té poslední jel cizinec od města a křižovatku s hlavním tahem od Českých Budějovic na Dačice přejel rovně a skončil v protějším lese. Kamenem úrazu zde bývá také nepozornost při dávání přednosti, což se stalo vloni v září osudným dvoučlenné posádce osobního auta.

Tehdy řidič osobního vozu Opel Corsa jedoucí ve směru od Jindřichova Hradce po komunikaci označené jako vedlejší odbočoval vlevo směrem na Otín. Nedal přednost v jízdě fabii, která jela po hlavní od Otína a následoval střet.
„Je to skutečně velká křižovatka, asi jedna z největších na Jindřichohradecku. Nemálo řidičů ji zejména za zhoršené viditelnosti již přejelo a havarovalo v protějším křoví. Zabezpečili jsme ji fluorescenčním dopravním značením, ale hodně záleží na pozornosti motoristů a jak se na křižovatce chovají,“ uvedl zástupce vedoucího jindřichohradecké dopravní policie Milan Urbanec.

Poznamenal, že by zde pomohl kruhový objezd, který se plánuje.
Někteří řidiči i poukazují na to, že by křižovatka měla být osvětlená. „Když jedete od Třeboně a chcete odbočit doleva, tak v noci a především v zimě za sněhu bývají špatně vidět odbočovací pruhy a kolikrát ani nevíte, jestli jste již v křižovatce a zda jste nevjeli řidičům zleva do protisměru,“ uvedl na adresu nebezpečné křižovatky Petr Dvořák z Jindřichova Hradce.

S tím, že ne vždy je vidět vodorovné dopravní značení, souhlasí i šéf dopravních policistů a zdůraznil, že řešením bude již zmíněný objezd.