Hlavní blok přípravy na nadcházející sezonu zahájil tým pod vaším vedením minulý týden. V jakém duchu zatím probíhá?
Trénujeme v třídenních třífázových blocích. Je to dáno hlavně tím, že spousta hráčů dojíždí a také si musí brát dovolenou ve svých zaměstnáních. Střídáme atletický ovál, posilovnu, spinning a pochopitelně tréninky v hale, které jsou zaměřeny na jednotlivé herní činnosti.

Do mužstva přišli někteří noví hráči. Jak se vám hráčský kádr jeví?
Podle mě budeme jednoznačně silnější než v uplynulé sezoně. Tým se podařilo velmi vhodně doplnit na místech, kde nás nejvíce tlačila bota, a nyní tak máme všechny posty zdvojené hráči na rovnocenné a kvalitní úrovni, což skutečně pokládám za velikou devizu.

V nadcházející prvoligové sezoně se určitě budete snažit odčinit loňskou absenci ve vyřazovacích bojích. Jaké jsou tedy cíle klubu?
Rozhodně půjdeme za postupem do play off. A nejen to! Klubové vedení by si přálo dojít do semifinále, já se ale domnívám, že manšaft může myslet ještě výš.

Co vás k těmto smělým plánům opravňuje?
Vyrovnanost kádru. Budujeme tým bez hvězd, nikdo z hráčů by v zápase na palubovce neměl strávit více než pětadvacet minut. Nechceme dát soupeřům šanci zaměřovat se na hru jednotlivců. Tím, že máme vyrovnaný soubor a hodláme často střídat hráče i systémy, budeme pro ně nečitelní.

Jakým basketbalem se chcete především domácímu publiku prezentovat?
Základem je určitě kvalitní aktivní obrana, z ní musíme vycházet. Ale navíc bychom chtěli probudit dalekonosné střelce. Myslím, že na to máme odpovídající typy hráčů, kteří by se měli prosazovat z větší vzdálenosti.