Sokol Písek – Iuventuda Michalovce 28:30 (15:17)

Branky Písku: I. Korešová 10/6, A. Stellnerová 9, E. Svobodová a B. Velková 3, J. Chlupová 2, M. Svobodová 1. Vyloučení: 1:5. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (Naira Almeida).

První branku utkání vstřelily domácí házenkářky. Vedení se však přelévalo ze strany na stranu. V polovině 12. minuty ucukly Slovenky o dva góly a na začátku 15. minuty dokonce o tři (8:11). Domácí trenér si vzal oddechový čas a písecké hráčky po něm stav rychle srovnaly na 11:11. Pak si však vybraly slabší chvilku na útočné polovině a dovolily soupeřkám utéct na čtyři góly (11:15 a 12:16). Písecké házenkářky však znovu zabraly a dotáhly se na 15:16, poslední zásah první půle však patřil hráčkám ze Slovenska.

V nástupu do druhého poločasu písecké házenkářky rychle stav vyrovnaly a bylo to dlouho gól za gól. Na začátku 43. minuty však Slovenky uskočily o tři (21:24). Písečandy ze znovu dostaly dvakrát na dostřel (26:27 a 27:28), ale v rozhodujících chvílích jim chybělo trochu štěstí a srovnat skóre se jim již nepodařilo.

Přestože Slovenky vysouvaly obranu proti domácí kanonýrce Ivetě Korešová, ta zatížila konto soupeřek deseti brankami. V konečném zúčtování to však na body pro písecký Sokol nestačilo.

První polovinu soutěže zakončí písecké hráčky v sobotu 10. prosince ve Zlíně.

Zdroj: handball.cz