Favorizovaná slovenská Šaľa byla přece jen nad jejich síly, z jihu Čech si odvezla sedmigólové vítězství 33:26 a ze čtvrtého místa v tabulce ještě může zaútočit na medailové pozice za již jasným vítězem interligy pražskou Slavií. J. Hradec naopak dvě kola před koncem soutěže zůstal se sedmi body na desáté příčce.

„Tentokrát jsme odehráli skutečně dobrý zápas a po většinu času jsme se Slovenkami dokázali držet krok. Velké zlepšení nastalo v útočné fázi, na druhou stranu jsme se znovu nevyvarovali několika zbytečných chyb v defenzivě, což nás stálo lepší výsledek,“ tvrdí kouč Házené René Kumpán.

Na začátku druhé půle domácí celek chvíli dokonce pomýšlel i na zvrat, když se mu podařilo snížit na rozdíl jediné trefy (21:22), ovšem za tohoto stavu nevyužil dvě dobré šance a soupeř rychle odskočil do rozhodujícího trháku.

„Přesto v naší hře nastalo markantní zlepšení. Kdybychom takový výkon předvedli na bratislavském Interu a ve Zlíně, určitě bychom do baráže nespadli, o tom jsem skálopevně přesvědčený,“ zdůraznil kouč.
Interliga nyní rychlým tempem spěje ke svému závěru. Jihočešky v sobotu čeká utkání v Partizánskem a hned poté ve středu 24. března uzavřou celou soutěž domácím soubojem s Olomoucí.

Pak už týmy v obou zemích zahájí tuzemská play off a boje o udržení.