Po porážce, kterou v jindřichohradecké městské sportovní hale sledovala nejnižší divácká návštěva za dvě sezóny, spadli jihočeští Lvi na úplné dno tabulky nejvyšší soutěže.

Oproti řadě předchozích zápasů začali jindřichohradečtí Lvi tentokrát koncentrovaněji. Po delší době opět utkání rozehráli tak, aniž by museli dotahovat bodovou ztrátu hned od úvodních minut.

„Již v úvodu zápasu jsme si řekli, že soupeř bude velmi silný na útočném doskoku, což byli Vošlajer a Novák. A ty jsme nepokryli, dostali jsme padesát bodů, což je katastrofální," řekl k první polovině utkání Marek Stuchlý, asistent trenéra NH Ostrava.

Ve druhé půlce se však vše obrátilo. Domácí Lvi potkal  na přelomu třetí a čtvrté periody výpadek, kdy nebyli schopni dát koš a soupeř utekl na dvanáct bodů.

Ze stavu 68:68 bylo skóre rázem 70:82 v domácí neprospěch. Ačkoliv se pak Lions všemožně snažili o zvrácení stavu, tak se nedostali blíže než ke čtyřbodové ztrátě v 37. minutě (78:82).

„V poslední čtvrtině jsme postavili zónovou obranu a dotáhli se na čtyři body a byla zde nějaká šance. Soupeř však poté trefil nějaké střely a i když jsme se v závěru hodně snažili, Ostrava si zápas svou zkušeností pohlídala," poznamenal David Musil, asistent trenéra Lions.

V sobotu 11. ledna Lvi nastoupí v Pardubicích.

BK Lions Jindřichův Hradec – NH Ostrava 83:94

Po čtvrtinách: 24:21, 50:51, 70:75
Body: Vošlajer 19, Rolls 16, Tracey 14, P. Novák 13, M. Novák 8, Laroche 6, Pavlík 3, Fröhde 2, Sahan 2 – Jurečka 23, Ruach 17, Zbránek 16, Číž 14, Willman 12, Alič 9, Pelikán 2, Stehlík 1.
Trojky: 8:11. Šestky: 21/15:31/25. 5OCH: 1:0 (39. Rolls). Rozhodčí: Hrůša – Kapl – Komprs. Diváci: 350.