Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby nominovaly do ankety své zástupce ve třech hlavních kategoriích – dospělí, mládež do 18 let a kolektivy, z nichž vzešlo na základě hlasování odborné komise (výkonný výbor OS ČUS, starostové vybraných měst a obcí, novináři) konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.

Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2017 se uskuteční 18. ledna od 17 hodin v Dačicích.
V rámci ceremoniálu bude dekorována i Sportovní hvězda Jindřichohradecka za rok 2017, kterou napříč všemi kategoriemi zvolili čtenáři Jindřichohradeckého deníku.

Zvláštní cenu města Dačice za dlouholetou a prospěšnou činnost v oblasti tělovýchovy a sportu si zároveň odnesou osobnosti dačického sportovního dění, Česká unie sportu představí i laureáta ceny Osobnost regionu.
Přinášíme kompletní přehled jednotlivců a družstev (bez uvedení pořadí), jež se probojovali mezi nejlepší.

Jednotlivci - dospělí

Holec Mojmír (Centropen Dačice), kuželky: 2. místo – MČR juniorů na 120 hodů sdružených, 2. místo – MČR juniorů v kombinaci.

Kolařík Adam (SK Boxing Třeboň), box: mistr republiky mužů ve váze nad 91 kg, 1. místo – ve třech mezistátních utkáních, na mezinárodním turnaji v Dánsku, nejlepší supertěžká váha v extralize boxu, reprezentant ČR.

Linduška František (TC Vajgar J. Hradec), triatlon: 1. místo – mistrovství Jihočeského kraje v silničním běhu na 10 km, MČR v aquatlonu, 4. místo – ME v aquatlonu, 15. místo – ME do 23 let v triatlonu, 39. místo – MS v triatlonu.

Schorná Pavla (Klub biatlonu Staré Město p. L.), letní biatlon: 1. místo – MS ve sprint v mix štafetě, MČR ve sprintu závodě s hromadným startem žen, v Českém poháru a republikovém žebříčku, MČR v běhu do vrchu, 3. místo – MS ve štafetě žen ve sprintu, MS družstev v běhu do vrchu, reprezentantka ČR v letním biatlonu.

Smola Igor (Sokol Studená), stolní tenis: dlouholetá opora družstva mužů v III. lize, účastník ME veteránů ve ve Švédsku – ve své kategorii se z více než 500 hráčů probojoval mezi 32 nejlepších, reprezentoval ČR na mnoha MS a ME veteránů.

Jednotlivci - mládež do 18 let

Bártová Lenka (KB Staré Město p. L.), letní biatlon – žákyně: 1. místo – mistrovství Německa ve sprintu a štafetách, mistrovství Slovenska ve sprintu a ve vytrvalostním závodě, MČR ve sprintu, ve štafetách a závodu s hromadným startem, vítězka Českého poháru.

Čurdová Anežka (Taekwon-do Třeboň), taekwon-do ITF – juniorka: 1. místo – ME ve sportovním boji a technických sestavách do 65 kg, Czech Open ve sportovním boji, 2. místo – ME ve speciálních technikách.

Kešnar Jonáš (Plavecký klub J. Hradec), plavání (ZTPS) – junior: 1. místo – Evropské hry handicapovaných 400 m VZ, letní olympiáda dětí a mládeže, 2. místo – Evropské hry handicapovaných 200 m PZ, 3. místo – Evropské hry handicapovaných na 100 m VZ, 100 znak, 100 m motýlek.

Klímová Hana (Jiskra Třeboň), veslování – juniorka: 1. místo – MČR ve sprintu na dvojce bez kormidelníka a na osmiveslici, vítězka mezinárodní regaty v Brně na dvojce bez kormidelníka, vítězka Olympic hopes na dvojce bez kormidelníka, juniorská reprezentantka ČR.

Máchová Eliška (Taekwon-do Třeboň), taekwon-do ITF – juniorka: 1. místo – ME v technických sestavách, MČR ve sportovním boji v kategorii do 52 kg, vítězka Českého poháru Sonkal ve sportovním boji v kategorii do 52 kg, 2. místo – ME ve sportovním boji a ve speciálních technikách, 3. místo – Czech Open ve sportovním boji do 52 kg.

Mátlová Barbora (VK Vajgar J. Hradec), veslování – juniorka: 1. místo – MČR na dvojskifu párové čtyřce a klasické trati, MČR ve sprintu na skifu, dvojskifu a dvojce bez kormidelníka, MČR družstev na dvojskifu, osmě a dvojce bez kormidelníka, vítězka regaty v Mnichově na párové čtyřce, vítězka Pražských primátorek, 4. místo – ME juniorek na párové čtyřce, 7. místo – MS juniorek na párové čtyřce.

Masař Vít (Karate J. Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo), karate – žák: 1. místo – MČR v kategorii Kata dorost, mezinárodní turnaj v kategorii Kata dorost, Bohemia Cup v kategorii Kata dorost, 2. místo – MS WGKF v kategorii Kata dorost, 17. místo – MS WKF v kategorii Kata dorost.

Pospíšilová Michala (VK Vajgar J. Hradec), veslování – juniorka: 1. místo – MČR na skifu, dvojskifu a párové čtyřce, MČR ve sprintu na skifu, dvojskifu a dvojce bez kormidelníka, MČR družstev na dvojskifu, osmě a dvojce bez kormidelníka, 4. místo – ME juniorek na párové čtyřce, 7. místo – MS juniorek na párové čtyřce.

Strnad Marek (TJ N. Včelnice), atletika – dorostenec: 2. místo – halové MČR v běhu na 1500 m, MČR v běhu na 1500 m, 8. místo – Evropský olympijský festival mládeže v běhu na 1500 m, reprezentant ČR na tratích 800 a 1500 m, účastník MČR (Zlatá tretra Ostrava) do 22 let na trati 1500 m.

Vacová Anna (Sokol Dačice), judo – juniorka: 1. místo – Český pohár v kategorii žen do 48 kg, 2. místo – MČR v kategorii žen do 52 kg, Český pohár v kategorii juniorek do 48 kg.

Kolektivy

BK Lions J. Hradec – basketbal – muži: účastník nejvyšší soutěže Kooperativa NBL.

Centropen Dačice – kuželky – muži: dlouholetý účastník II. ligy, v uplynulé sezóně 2. místo, momentálně útočí na postup do I. ligy.

Jiskra Třeboň – veslování – ženy: 1. místo – třeboňská mezinárodní regata, 2. místo – MČR ve sprintu na čtyřce bez kormidelníka, MČR družstev na čtyřce bez kormidelníka, 3. místo – MČR ve sprintu na čtyřce párové, MČR na klasické trati na čtyřce bez kormidelníka.

Klubu biatlonu Staré Město p. L. – letní biatlon – žáci: 1. místo – devětkrát na MČR ve sprintu, dvakrát na MČR závod s hromadným startem, čtyřikrát na MČR ve štafetách, nejlepší družstvo v ČR, na mistrovství Německa a Slovenska zisk 15 medailí, z toho 11 zlatých.

SK Boxing Třeboň – box – muži: nejlepší tým extraligy boxu z Čech (vyhodnoceno ČBA), 4. místo v uplynulé sezoně.