Podruhé v krátké době se tak střetnou s protivníkem, kterému v dohrávce druhého kola ve středu doma podlehli vysoko 81:118.

Jihočeši si vystoupení v první polovině základní fáze za rámeček jistě nedají, protože všechna svá utkání prohráli a uzavírají tabulku nejvyšší soutěže. A popravdě řečeno, zázraky se zřejmě nedají očekávat ani v nadcházejícím souboji proti vyspělému protivníkovi, který patří k absolutní špičce ligy a hraje evropské poháry.

Basket Fio banku trápí především hra v obranné fázi, což potvrdil i její trenér Karel Forejt. „V krátkém sledu nás čeká druhý vzájemný zápas se soupeřem, který patří k favoritům celé soutěže. Doma jsme ukázali náš útočný potenciál, ale výkon na obranné polovině se nezlepšil. Pardubice daly spoustu jednoduchých košů z protiútoků. Skoro tři čtvrtiny jsme se drželi na přijatelném rozdílu, ale po vystřídání klíčových mužů v poslední kvartě soupeř náskok navýšil. Pokud se nepoučíme z chyb a nedáme do obrany úplně vše, nemáme šanci s domácími na lepší výsledek,“ poznamenal.

Jeho slova potvrzuje i mladý jindřichohradecký křídelník Lukáš Kantůrek. „Abychom mohli pomýšlet na dobrý výsledek nebo dokonce na vítězství, musíme udržet koncentraci celých čtyřicet minut a především zlepšit obranu. Když si vyhovíme v útoku, budeme hrát kolektivně a k tomu přidáme lepší obranu, šanci máme,“ tvrdí bojovně.

Basket Fio banka se musí obejít bez dlouhodobých marodů Jiřího Šouly a Theodora Dlugoše.