Hosté vedli v zápase pouze jednou, krátce před přestávkou o jediný bod, jinak tahali za kratší konec. Důvodem byla především velmi agresivní hra GBA až na hranici pravidel, a mnohdy i za ní, kterou rozhodčí tolerovali a utkání se jim místy vymklo z rukou. Hradecké basketbalisty navíc zápas nezastihl v nejlepším rozpoložení, o čemž svědčí třeba statistika střelby.

Karel Forejt, trenér Basket Fio banky J. Hradec: „Domnívám se, že soupeř zvítězil zaslouženě, až na jednu výjimku vedl po celé utkání. Je to velmi kvalitní tým se specifickým stylem, který nepraktikuje nikdo v I. lize a dovolím si tvrdit, že ani v nejvyšší soutěži. My se nedokázali vypořádat s jejich tvrdým pojetím a doma tak máme rozhodně co napravovat. Musíme zlepšit hodně činností, vnutit GBA naši hru a hlavně na ně vyrukovat se stejnými zbraněmi, tedy s patřičnou agresivitou, jež by měla protivníka donutit k chybám a střelám z těžkých pozic. Věřím, že nás přijdou v hojném počtu podpořit naši skvělí příznivci.“   

Pokud chtějí hráči Fio Basketu získat prvoligový titul a zajistit si následný barážový turnaj o účast v Kooperativa NBL na své půdě, musí soupeře porazit minimálně o osm bodů, neboť finále se hraje pouze na dva zápasy a rozhoduje prostý součet skóre z obou duelů.

Jihočeši soupeře přivítají ve své hale v neděli 28. dubna od 18 hodin.

GBA Europe Praha – Basket Fio banka J. Hradec 86:79 (23:16, 44:35, 67:60)

Body: Killeya-Jones 21, Pekárek 19, Konontšuk 16, Sisiho Jawara 15, Randuška 6, Novotný 5, Štafl 4 – Hubálek 17, Lipkins 15, Farský 15, Zuzák 13, Bašta 6, Stegbauer 5, Šoula 4, Jokl 2, V. Novák 2. Trojky: 8:5. Fauly: 27:23. Trestné hody: 24/20:32/26. Rozhodčí: Linhart, Znamínko, Ulrych. Diváci: 125.