Nejvyššího rozdílu jindřichohradecké mužstvo dosáhlo devět dní předtím doma s Prostějovem (55 bodů), o čtyřiapadesát porazilo také v domácím prostředí v říjnu USK Praha B. Ve Zlíně mělo úlohu usnadněnou tím, že soupeř nastoupil pouze v šestičlenné sestavě.

Zápas byl rozhodnutý od samého začátku, domácí celek byl totiž v útočné fázi naprosto bezradný. Proměnil až v šesté minutě svoji desátou střelu, v té chvíli ovšem Fio Basket vedl již 19:0.

Skóre ve prospěch Hradce obrovsky rostlo. Dvacetibodový rozdíl se dostavil už v úvodní periodě po koši Terrella Lee Lipkinse (9. – 26:5). O třicet bodů to bylo po trojce Lukáše Kantůrka v páté minutě druhé periody (15. – 43:12). V polovině utkání byl náskok hostujícího celku devětatřicetibodový.

V poločase měl Zlín třiadvacetiprocentní úspěšnost střelby a nevylepšil ji ani o píď též po změně stran. Podal výkon, se kterým by těžko uspěl i v oblastním přeboru. Dvaadvacetkrát přišel o balón, hosté devětkrát. Vítězný tým hrál neustále s plným nasazením. V doskocích dominoval v poměru 51:31, asistencích 30:8 a získaných míčích 14:4. V jeho dresu si prvoligový střelecký rekord vylepšil devatenáctiletý pivotman Robert Bzonek. Někdejší dorostenecký reprezentant ČR na palubovce strávil čtvrthodinu, během níž dal 12 bodů.

Fio Basket jde do vyřazovací části z prvního místa, což bylo jasné dlouho dopředu. Čtvrtfinálovým protivníkem mu bude Plzeň, jež postoupila až z 11. místa nadstavby D. Vzhledem k tomu, že do play-off nejdou Synthesia Pardubice, prostějovští Orli a USK Praha B, se v zredukovaném pořadí posunula na osmou příčku.

SKB Zlín – Basket Fio banka J. Hradec 33:105 (6:29, 14:53, 22:77)

Sestavy a body: Krutílek 10, Menšík 10, Sláma 6, Vošlajer 4, Štencl 3, D. Ihring – Zuzák 20, Lipkins 20, Tomanec 15, Bzonek 12, Bašta 12, Kantůrek 11, Filič 10, Jokl 5, Fical. Šestky: 14/5:11/5. Trojky: 4:14. Fauly: 15:16. Rozhodčí: Komprs – Dombrovský.