Jak už z něj vyplývá, jihočeský klub spojil síly s úspěšnou mezinárodní mládežnickou basketbalovou akademií, jež do konce uplynulé sezony sídlila v Praze. Pod novou hlavičkou se u Vajgaru bude kromě I. ligy mužů hrát i II. liga mužů, extraliga juniorů a liga juniorů. Kategorie od kadetů až po přípravky budou nadále fungovat samostatně pod pod názvem BK Jindřichův Hradec.

A jak vlastně došlo ke spojení obou subjektů? „S vedením GBA jsme byli v častějším kontaktu už závěru uplynulé sezony, takže jsme věděli, že akademie chce změnit působiště. Ani jednomu týmu se z baráže nepovedlo postoupit do nejvyšší soutěže, a tak jsme se v tomto úsilí rozhodli spojit síly. Následoval složitý logistický proces, ale většina parametrů už je dojednána i nastavena a budeme se moci soustředit pouze na basketbal,“ uvedl generální manažer GBA Lions Radek Novák.

Hlavním trenérem celé organizace se stal slovenský expert Julián Beťko, dosavadní šéf GBA, jenž zároveň povede se svým asistentem, Američanem Gilbertem Abrahamem, i prvoligové muže. V akademii budou působit i další trenéři, především ze zahraničí.

Z loňského kádru mužů zůstalo šest hráčů – Stanislav Zuzák, Jan Tomanec, Jiří Šoula, Lukáš Stegbauer, Radek Farský a Vojtěch Novák.

Skončil dlouholetý trenér Karel Forejt, na hostování do Jihlavy odešli Robert Bzonek se Štěpánem Pickou, kvůli studiu bude hrát v druholigových Českých Budějovicích Štěpán Fical a své působení u Vajgaru ukončili Martin Bašta, Lukáš Kantůrek a Američan Terrell Lipkins

Nově je v týmu nahradí talentovaní mladíci. Jedná se Štěpána Borovku, který je hradeckým odchovancem a vrací se z Prostějova, Američana Jeremyho McLaughlina a členy loňského kádru GBA Filipa Novotného, Matěje Burdu, Rastislava Šipkovského, Františka Bartoně či Nikolaose Noumerose.

„S tímto kádrem zahájíme nový ročník. Chceme jej však dotvářet a doplňovat tak, aby se od února ladil na vrchol první ligy a baráž o účast v nejvyšší soutěži. Naše motto zní: Každým dnem lepší!“ podotkl nový kouč GBA Lions Julián Beťko.

Úvodní utkání jindřichohradecký celek čeká už v pátek 20. září na palubovce Litoměřic, doma se publiku poprvé představí v pátek 27. září v souboji s béčkem USK Praha.

Kádr GBA Lions Jindřichův Hradec

Rozehrávači: Štěpán Borovka, Matěj Burda, Filip Novotný.

Křídla: Vojtěch Novák, Radek Farský, Lukáš Stegbauer, Jiří Šoula, Nikolaos Noumeros, Rastislav Šipkovský.

Pivoti: Stanislav Zuzák, Jan Tomanec, František Bartoň, Jeremy McLaughlin.

Trenér: Julián Beťko. Asistent trenéra: Gilbert Abraham.¨

Los první poloviny základní části I. ligy sk. Západ

1. kolo – 20. září

Litoměřice – GBA Lions

2. kolo – 27. září (19 hodin)

GBA Lions – USK Praha B

3. kolo – 4. října

Košíře – GBA Lions

4. kolo – 11. října (19)

GBA Lions – Liberec

5. kolo – 18. října

Basket Polabí – GBA Lions

6. kolo – 25. října

Sokol pražský – GBA Lions

7. kolo – 1. listopadu (19)

GBA Lions – Písek

8. kolo – 8. listopadu

Vyšehrad – GBA Lions

9. kolo – 15. listopadu (19)

GBA Lions – Plzeň